Logo Szczaniec

News

News zdjęcie id 674

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł ruszyła w gminie Szczaniec

04.04.2018

Projekt ten jest realizowany w naszej gminie już od wielu lat. Pomysłodawcami tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Dziennikarzy i Producentów Radiowych  z Poznania. Hasło tegorocznej kampanii to: Autoportret. Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję!- czyli o budowie poczucia własnej wartości. Każdego roku też  zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół do udziału w tym projekcie.  

Zadaniem realizatorów jest:

  • wyznaczyć  osobę, która będzie w szkole koordynatorem kampanii,
  • przeprowadzić z dziećmi zajęcia zgodnie z scenariuszami zaproponowanymi przez organizatorów kampanii,
  • wziąć udział w konkursach  zaproponowanych przez GKRPA w Szczańcu i przez organizatorów kampanii,
  • systematycznie  umieszczać relacje z przebiegu kampanii w szkole na stronie  internetowej wysyłając informacje na adres: Biuro kampanii ZTU kontakt@trzezwyumysl.pl
  • przekazać sprawozdanie pisemne i fotograficzne   z rozpoczęcia, przebiegu i  zakończenia kampanii na adres ug@szczaniec.pl,

O przebiegu kampanii w naszej  gminie i  w kraju można przeczytać na stronie internetowej  www.trzezwyumysl.pl/2018 .

Pierwsze sprawozdanie z rozpoczęcia Kampanii ZTU otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej w im. Emilii Sczanieckiej w Szczańcu.

 

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł  w Szkole Podstawowej  im. Emilii Sczanieckiej w Szczańcu ruszyła  w marcu 2018. Koordynatorem  projektu została Krystyna Piątek -pedagog szkolny. Do współpracy  zaprosiłam  Beatę Żelechowską nauczycielkę nauczania  zintegrowanego oraz  Małgorzatę Czajkowską  nauczycielkę  wychowania  fizycznego.  O realizacji kampanii  i tegorocznym temacie zostali poinformowani wszyscy nauczyciele na marcowej radzie pedagogicznej. Wychowawcy  klasy natomiast  przekazali te informacje  swoim uczniom oraz rodzicom. 

Lubię siebie bo jestem wyjątkowy. Pod takim hasłem odbyły się zajęcia   w młodszych klasach  szkoły w Szczańcu. Okazało się, że  mówienie w grupie o swoich  mocnych  stronach sprawia uczniom pewną trudność.  Chętniej  wskazują   swoje negatywne cechy.  Aby ułatwić  wyszukiwanie  tych pozytywnych  dzieci   wspierały się  nawzajem  pokazując  swoim koleżankom i kolegom to co w nich jest  najwartościowsze. Ulotki bardzo przydały się przy realizacji niełatwego tematu.  Podczas zajęć poznały też siłę pozytywnego myślenia o sobie.

Zajęcia w klasach  czwartych i w piątej odbyły się pod hasłem Pomagając innym,  staję się lepszym. Uczniowie rozumieją znaczenie słowa tolerancja, zwłaszcza, że na co dzień  spotykają się  z różnymi „innościami” swoich kolegów i koleżanek. Nie przechodzą obojętnie obok krzywdzonego  drugiego człowieka.  W codziennych szkolnych i podwórkowych kryzysowych sytuacjach  reagują  natychmiast pozytywnie. Wspierają  działania  szkolnego wolontariatu np. zbierając karmę  dla zwierząt ze  schronisk.  Ulotki dostarczone  przez Stowarzyszenie okazały się bardzo przydane podczas realizacji tego zagadnienia.

Zajęcia  edukacyjne  przeprowadziła Krystyna Piątek i Beata Żelechowska

Krystyna Piątek – pedagog szkolny

 

Wójt gminy zaprasza

KRZYSZTOF NERYNG

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.