Logo Szczaniec

News

News zdjęcie id 864

Taki Skarbnik to Skarb

20.10.2018

Informujemy wszem i wobec, że Pani Elżbieta Baranowska - Skarbnik Gminy Szczaniec została Liderką Lubuskiego Samorządu. W tym roku ten zaszczyt otrzymała jako jedyna skarbnik w województwie. Wręczenie statuetek odbyło się podczas 10. Lubuskiego Kongresu Kobiet w Sali Kolumnowej UM.  
 
Przedstawiamy Państwu uzasadnienie do wniosku o nadanie tytułu:
Pani Elżbieta Baranowska – Skarbnik Szczańca swoja funkcję piastuje od 2007r. Do Gminy Szczaniec trafiła z banku, tam nauczyła się szacunku do pieniądza, a gospodarność i oszczędność, jak twierdzi, wyniosła z własnego domu. Te cechy przyświecają jej przez cały okres pracy zawodowej. W urzędzie Pani Skarbnik kieruje referatem finansowym, który już od 2016r. prowadzi finanse wszystkich jednostek gminy poprzez centrum usług wspólnych. Jako Skarbnik trzyma piecze nad gminnym budżetem, więcej, jest strażnikiem gminnego budżetu, który w okresie ostatniej kadencji przeznaczył na inwestycje prawie 30 mln zł. przy 50% wsparciu z zewnętrznych środków pomocowych. Zapewne, można by powiedzieć nic nadzwyczajnego ale na mieszkańca to ponad 7,5 tys. a ostatnie notowane zadłużenie to tylko 84 zł na mieszkańca gminy. Jak to możliwe, wie tylko Pani Skarbnik. To wszystko dzieje się w gminie, w której dochody nie pochodzą od wielkich przedsiębiorców, w Szczańcu wpływy podatkowe pochodzą głównie od rolników, kilku drobnych przedsiębiorców i z PIT-u mieszkańców.
Na co dzień Pani Skarbnik jest bardzo skromną osobą, cenioną przez gminne władze, współpracowników, ale też przez sąsiadów i mieszkańców w gminie, ponieważ poza pracą zawodową udziela się społecznie, pracuje w komisji przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomani. Zespół zaangażowanych ludzi działających w komisji stał się wzorem dla innych, jak może działać komisja. W sposób nietuzinkowy inicjują nowatorskie działania, wspierają i osobiście realizują wiele inicjatyw m.in. wielka cykliczny projekt skierowana do osób starszych „Wigilia po polsku”. Dzieci i młodzież, też w ramach środków komisji, odnoszą wymierne korzyści w dziedzinie sportu i kultury.
W życiu prywatnym Pani Elżbieta Baranowska jest szczęśliwą żoną, matką i babcią. Matką dwóch synów marynarzy, z których pierwszy już pływa po wodach i oceanach całego świata, drugi też skończył studia i szkoli się czekając na zaokrętowanie. Dla wnuczki i nowonarodzonego wnuka Pani Ela ma zawsze serce na dłoni i poświęca im nieograniczoną ilość czasu, oczywiście nie zaniedbując obowiązków służbowych. 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Wójt gminy zaprasza

KRZYSZTOF NERYNG

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.