Logo Szczaniec

News

News zdjęcie id 852

Młodzieżowa Rada już działa

16.10.2018

Zgodnie z podjęta uchwałą przez Radę Gminy i ustalonym harmonogramem odbyły się wybory, wczoraj 15 października 2018r. Wójt zwołał pierwsze posiedzenie wybranej Młodzieżowej Rady Gminy Szczaniec (MRGS). Uprawnieni uczniowie, którzy ukończyli 12 lat w dniu wyborów, ze szkół w Szczańcu i Smardzewie wybrali swoich przedstawicieli do MRGS. Ze Szczańca 5 osób i 4 ze Smardzewa zostały obdarzone zaufaniem wyborców.

Szkoła Szczaniec:

- Michał Kardzis kl. VIII

- Kuba Karwacki kl. IIIB gimnazjum

- Klaudia Tadych kl. IIIA gimnazjum

- Mikołaj Iwaszkiewicz kl. VII

- Marzena Kobrzycka IIIB gimnazjum

 Szkoła Smardzewo:

- Kewin Matwiejczyk-Polechoński kl. VII

- Gabriela Staszewska kl. VIII

- Amelia Horwat kl. VII

- Natalia Kożuch kl. VI

Radni złożyli ślubowanie: „Ślubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności młodzieży Gminy Szczaniec, działać zawsze zgodnie z prawem oraz z interesami młodzieży - godnie i rzetelnie reprezentować młodzież, troszczyć się o jej dobro oraz nie szczędzić sił dla wykonania zadań Rady” i stali się pełnoprawnymi radnymi. Kolejny punktem były tajne wybory na przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących, którzy jednocześnie przewodniczą pracy grup roboczych składających się z radnych poszczególnych szkół.

Na przewodniczącego rady kandydowały aż 4 osoby. Po dogrywce przewodniczącym MRGS został Kuba Karwacki, natomiast wiceprzewodniczącymi wybrano ze szkoły w Szczańcu Michał Kardzis i Amelia Horwat ze szkoły w Smardzewie.

W pierwszej sesji MRGS brali udział również przedstawiciele Rady Gminy Szczaniec. Przewodnicząca rady gratulowała wyboru członkom MRGS, życząc owocnych obrad i zapewniła wraz z Wójtem, że będą kierować się stanowiskiem MRGS w sprawach dotyczących młodzieży.

 

Wójt gminy zaprasza

KRZYSZTOF NERYNG

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.