Logo Szczaniec

News

News zdjęcie id 618

Relacja z posiedzenia Komisji Wspólnej Rady Gminy Szczaniec

22.02.2018

W środę 21 lutego Radni spotkali sie na posiedzeniu komisji. Tuż przed komisją odbyła sie sesja nadzwyczajna. Radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nabycie działki w Myszęcinie o pow. ponad 2 ha. Działka będzie przedmiotem licytacji komorniczej. Gmina zainteresowała się tym gruntem ponieważ teren ten przylega do gminnych terenów i po zakupie będzie stanowić obszar ponad 5 ha. W przyszłości może stanowić teren inwestycyjny. Radni większością przegłosowali tą uchwałę oraz kolejną zabezpieczającą środki w zmianach do budżetu.  Wójt otrzymał upoważnienie do wzięcia udziału w licytacji.

Po sesji rozpoczęło sie posiedzenie komisji. Rozmawiano o szkołach, o wynagrodzeniach nauczycieli oraz o realizowanych programach i sukcesach uczniów. Poruszano problem działalności klubu małej Victorii Szczaniec, zwłaszcza nieetycznego zachowania jej prezesa. Radni z komisji kultury postanowili ponownie przyjrzeć się zasadności przydzielania środków na działalność tego klubu.
Ważnym punktem obrad były obchody 100-lecia Niepodległości. Dyrektor Centrum Kultury przedstawił plan obchodów, a dyrektorzy szkół i przedszkola postanowili włączyć się w obchody ze swoimi programami. Radni zaakceptowali przedstawione założenia do obchodów. Też upoważnili Wójta do podjęcia działań związanych z ufundowaniem pamiątkowej tablicy na dworcu kolejowym w Szczańcu. Tablica będzie wspomnieniem przejazdu pociągiem Marszałka Piłsudskiego z Magdeburga do Warszawy w listopadzie 1918r.
W końcu obrad Sekretarz przedstawił plan zamierzeń inwestycyjnych na 2018r. Stwierdził, że plan jest wyjątkowo ambitny ale jego realizacja uzależniona jest od zainteresowania wykonawców robót. Ostanie doświadczenia przetargowe nie napawają optymizmem, bo albo nie ma żadnej oferty abo złożone oferty znaczne przekraczają przeznaczony budżet na inwestycję.

Na komisji po raz pierwszy została zaprezentowała tablica z nazwą ulicy. Taki wygląd będą miały wszystkie tablice w Szczańcu. Wkopywanie tablic przy ulicach niebawem.

 

Zestawienie zadań:

 /_portals_/gminaszczaniec.samorzad.pl/CKFiles/Zestawienie_zadań_2018.pdf

Wójt gminy zaprasza

KRZYSZTOF NERYNG

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.