Logo Szczaniec

News

News zdjęcie id 490

Lubuska Unia Światłowodowa

03.11.2017

 

 

 

 

 

Światłowód oznacza dostęp do szybkiego internetu na długie lata. Łącza oparte na tej technologi dają bowiem praktycznie nieograniczoną prędkość przesyłu danych. Dziś jest to nawet 300Mb/s, a w przyszłości może być o wiele, wiele więcej - i to bez koniecznosci wymiany infrastruktury. To oznacza, że gminy, w których zostanie położony światłowód, na stałe wkroczą do cyfrowej awangardy.

Światłowód będzie budowany przez Orange Polska  przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.

W ramach projektów POPC, współfinansowanych ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

 

Poniżej znajdziecie Państwo wzór deklaracji. Liczymy na  wsparcie przy ich wypełnianiu przez osoby zainteresowane światłowodem. W przypadku osób fizycznych i zabudowy jednorodzinnej jednym z elementów deklaracji jest wymagana na etapie projektowym zgoda na wykonanie przyłącza do budynku. W przypadku budynków wielorodzinnych, podmiotów gospodarczych oraz szkół wymagana jest również zgoda zarządcy budynku (oddzielny dokument – Umowa Udostępnienia Nieruchomości).

Warto dodać, że deklaracje od mieszkańców budynków, które nie znajdują się w zbiorze adresów zgłoszonych przez nas do CPPC, będą rozpatrywane indywidualnie. Dołożymy starań, aby objąć inwestycją jak największą liczbę mieszkańców. Wszelkie ułatwienia inwestycyjne i ewentualne obniżenie kosztów np. opłat za zajęcie pasa drogowego będą sprzyjały poszerzeniu zakresu inwestycji.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj: 

 http://uniaswiatlowodowa.pl/dla_mieszkancow

 

 

Załączniki:

  1. Deklaracja   /_portals_/gminaszczaniec.samorzad.pl/CKFiles/deklaracja.pdf
  2. Umowa udostępnienia nieruchomosci  /_portals_/gminaszczaniec.samorzad.pl/CKFiles/1013_POPC_umowa_udostępnienie_nieruchomości_lista_szkołv.2.doc

 

Wójt gminy zaprasza

KRZYSZTOF NERYNG

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.