Logo Szczaniec

News

News zdjęcie id 1534

ZA NIEDOCIĄGNIĘCIA POWIATU I TAK, JAK ZWYKLE OBERWAŁ WÓJT

12.02.2021

Radio Świebodzin nadaje: "Przy czwartku w gminie Szczaniec władzy już nie ma. Wójt Krzysztof Neryng na chorobowym, jego zastępca w rozjazdach. Kto rozwiązuje sprawy mieszkańców? Nikt. “Proszę się zgłosić w poniedziałek” – usłyszeliśmy z sekretariatu. Tymczasem kierowcy grzęzną w śniegu i ślizgają się na lodzie. Włodarze mają inne sprawy".

 

Owszem grzęzną ale sprawa dotyczy drogi powiatowej DP 1210F, Ojerzyce - Szczaniec. Drogi którą Gmina Szczaniec chciała (i ciągle chce) przejąć od Powiatu, nawet Rada Gminy podjęła stosowną uchwałę, zabrakło jednak efektywnego działania z drugiej strony, tej powiatowej. Sprawa odwlekła się o rok ale nie ustajemy w wysiłkach, gdyż jest to jedyny naszym zdaniem sposób na wyremontowanie ulicy Zamkowej w Szczańcu i krzywego bruku w Ojerzycach!

 

Ponieważ gromadzący się przed wiaduktem kolejowym lód może być częściowo spowodowany wybudowaną przez Gminę w ub. roku ścieżką rowerową, już w środę (dzień przed ukazaniem się "newsa" w Radio Świebodzin), pracownicy gminy oraz wynajęty ciężki sprzęt usunęli nagromadzony lód oraz śnieg z przedmiotowego odcinka, co widać na zdjęciach z dnia 10 lutego, godz. 13:30.

 

Faktem jest natomiast, że "dochodzący prawdy dziennikarz" nie tylko nie poprosił o rozmowę z osobą odpowiedzialną w UG za zimowe utrzymanie dróg, nie raczył poinformować w jakim celu chce rozmawiać z nieobecnymi w Urzędzie Wójtem oraz Sekretarzem Gminy, ale również nie zadał sobie trudu, aby z dziennikarskiej rzetelności znaleźć kontakt do wójta (korzystając ze strony oficjalnej Gminy, z Google czy FB).

 

Mieszkańców w imieniu swoim oraz zarządcy drogi przepraszam za niedogodności.

 

Dla zupełności wypowiedzi dodam, że widząc problem tworzący się przy pierwszych silnych mrozach, już w styczniu spotkałem się z Wykonawcą ścieżki oraz Sekretarzem Gminy w tym miejscu i ustaliliśmy, że w ramach rękojmi Wykonawca poprawi odprowadzenie wód podziemnych spływających z pól w taki sposób, aby nie spływała na jezdnię. 

 

                                                                               Wójt Gminy Szczaniec - Krzysztof Neryng.

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

KRZYSZTOF NERYNG

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.